Reklama
Reklama

Która porodówka w Wielkopolsce jest najlepsza? Są wyniki rankingu stworzonego przez świeżo upieczone mamy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Solen Feyissa / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Solen Feyissa / unsplash.com

Ranking przygotowuje fundacja Rodzić po ludzku na podstawie informacji przekazywanych przez kobiety w ankiecie "Głos Matek".

- Należy podkreślić, że to jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Ranking Szpitali jest codziennie aktualizowany. To unikatowy projekt, ponieważ codziennie pomaga wielu kobietom świadomie wybrać miejsce porodu - informuje fundacja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W rankingu podsumowującym rok 2022 znalazło się 10 najlepszych szpitali położniczych w Polsce w opinii kobiet rodzących oraz po trzy najlepsze porodówki w województwach. - W każdym województwie wyróżnione zostały trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego.

Kiepską informacją jest to, że w 10 najlepszych szpitali w Polsce nie znalazł się ani jeden z naszego regionu. Numerem jeden został Swissmed Centrum Zdrowia w Gdańsku, następne miejsce należy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego - Klinika Położnictwa Szpital Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a trzecie do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach.

Co z Wielkopolską? Numerem jeden w naszym województwie został Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Ostrów Wielkopolski. Drugie miejsce należy do poznańskiego Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei, a trzecie do Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance.

- Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali w których kobieta może "urodzić po ludzku", w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w naszej bazie szpitali na stronie www.gdzierodzic.info kobiety mogą wybrać porodówkę, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej - tłumaczy fundacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro