Reklama
Reklama

Właściciel firmy remontowej oszukiwał klientów. Wstępnie straty wyceniono na niemal 160 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stefan Schweihofer z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stefan Schweihofer z Pixabay

Grozi mu 8 lat więzienia.

Szamotulscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili czynności operacyjne w sprawie oszustw. Uzyskali informacje, że właściciel jednej z lokalnych firm ogólnobudowlanych może celowo oszukiwać osoby chcące przeprowadzić remonty domów.

We wrześniu funkcjonariusze otrzymali też zawiadomienie od mieszkanki gminy Ostroróg, która miała paść ofiarą tego samego fachowca. Wkrótce potem policjanci otrzymali również materiały dotyczące podobnego oszustwa na szkodę mieszkańca Szamotuł. W trakcie działań ustalono, że takich osób może być co najmniej kilka.

"Z policyjnych ustaleń wynikało, iż modus operandi podejrzanego był bardzo podobny. Mężczyzna podpisywał z klientami umowy na wykonanie prac remontowych, pobierał pieniądze na rezerwację terminu oraz zakup materiałów, a następnie albo pracy nie wykonywał wcale, albo remont zaczynał i nie kończył go, nie zwracając zaliczki inwestorom. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych zostały oszacowane na ponad 158 tysięcy złotych" - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

"Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, policjanci prowadzący postępowanie zwrócili się do prokuratury z wnioskiem o wydanie postanowienia o przeszukaniu w celu zatrzymania i przymusowego doprowadzenia podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany 17 stycznia br. Usłyszał 5 zarzutów za oszustwa i jeden zarzut za posłużenie się podrobionym dokumentem"- dodaje.

Prokuratur zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. "Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy kolejnych zarzutów" - kończy rzeczniczka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro