Reklama
Reklama

78-latka straciła sporo gotówki. Pozwoliła nieznajomej skorzystać z toalety: "woda wylewała się na całą łazienkę"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sabine van Erp z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sabine van Erp z Pixabay

Młoda kobieta miała wszystko zaplanowane.

17 stycznia policjanci ze Śremu zostali powiadomieni, że 78-letniej seniorce, z mieszkania, skradziono pieniądze.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. "Z ich ustaleń wynikało, że 78-letnia śremianka w miniony wtorek, 17 stycznia rano, robiła zakupy na osiedlu Jeziorany. Kiedy z nich wracała i trzymała w rękach dwie reklamówki, to podeszła do niej jakaś kobieta i chciała jej pomóc. Seniorka nie dała jej reklamówek z zakupami, ale mimo to nieznana kobieta cały czas z nią szła i rozmawiała. Gdy kobiety dotarły do miejsca zamieszkania 78-latki, to nieznajoma poprosiła o możliwość skorzystania z toalety. Seniorka wyraziła zgodę i obie weszły do jej mieszkania. Kiedy nieznajoma wyszła z toalety, to seniorka usłyszała, że w łazience jest odkręcona woda, więc od razu tam poszła. Faktycznie okazało się, że woda pod prysznicem była odkręcona i wylewała się na całą łazienkę. W pewnym momencie drzwi do toalety otworzyła też nieznajoma i powiedziała, że musi już iść, po czym wybiegła z mieszkania. Wówczas seniorka przypomniała sobie, że w sypialni, w torebce prezentowej, zostawiła pieniądze w kwocie 4 700 złotych oraz 1 300 euro i zaraz poszła sprawdzić czy nieznajoma ich nie zabrała. Okazało się, że wszystkie pieniądze zniknęły" - relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy śremskiej policji.

Kryminalni szybko namierzyli podejrzaną, którą okazała się 31-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego. "Sprawczyni kradzieży przyjechała do Śremu specjalnie na tzw. gościnne występy wraz ze swoją 31-letnią koleżanką, która prowadziła auto" - dodaje rzeczniczka.

Już dwa dni po zdarzeniu śremscy policjanci udali się na teren województwa dolnośląskiego, aby zatrzymać kobiety. Obie 31-latki usłyszały zarzuty i zostały przesłuchane. Okazało się, że były one już notowane za kradzieże, a ta, która wyniosła pieniądze z mieszkania 78-latki działała w warunkach tzw. recydywy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro