Reklama
Reklama

Galeria MM: tłum utknął po koncercie rapera. Schody zamknięte, czynna tylko jedna winda

fot. Jan
fot. Jan

Tak było 14 stycznia.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - W poprzednią sobotę, 14 stycznia, byliśmy ze znajomymi w centrum rozrywki MK Bowling w poznańskiej Galerii MM. Korzystaliśmy z toru do kręgli, ale w tym czasie odbywała się impreza bardziej masowa tzn. koncert pewnego rapera - pisze Jan. - Jako że galeria otwarta jest do godziny 20, a centrum rozrywki dłużej, do opuszczenia lokalu i wyjścia z galerii pozostawiona została jedna winda. Uważam, że sytuacja jest dość niebezpieczna, gdyż w sytuacji niebezpieczeństwa (np. pożaru lub ewakuacji z innego powodu) może dojść do tratowania ludzi, przeciążenia windy itp. Wiele mówiło się o podobnych sytuacjach, które już miały taki finał (otrzęsiny w Bydgoszczy, Seul, koncert Travisa Scotta) - podkreśla.

Na nagraniu, które otrzymaliśmy widać tłum ludzi stojący przy jedynej czynnej windzie. Obok znajdują się ruchome schody, ale są odgrodzone barierką i nie można z nich skorzystać. Oczekiwanie na miejsce w windzie trwało tu sporo czasu.

Co na to Galeria MM? - Potwierdzamy, że dnia 14 stycznia odbył się koncert organizowany przez MK Bowling na terenie ich lokalu. Wejście i wyjście z klubu po godzinie 22 obsługiwane jest przez windę, która kursuje pomiędzy parterem a 3 piętrem bez dodatkowych przystanków - wyjaśnia nam Szymon Szała z Galerii MM. - Droga ewakuacyjna nie prowadzi schodami ruchomymi, tylko przez dwie wyznaczone na piętrze klatki schodowe kierujące ludzi na zewnątrz budynku. Po zamknięciu części handlowej, schody ruchome odgrodzone są płotkiem z uwagi na bezpieczeństwo klientów. Ustaliśmy z najemcą, że po sporadycznych kolejnych koncertach klienci kierowani będą również klatką schodową, aby uniknąć oczekiwania na windę - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro