Reklama
Reklama

Kolejny sklep "kończy swój żywot". Klienci kupowali tutaj firanki. W tej okolicy zniknęły już obuwniczy, odzieżowy i księgarnia

fot. Ewa
fot. Ewa

Chodzi o sklep z firankami na os. Jagiellońskim w Poznaniu.

Sklep usytuowany jest na osiedlowym rynku pod daszkami. Mieszkanka Rataj umieściła w mediach społecznościowych informację o rychłej likwidacji sklepu. Na szybie witryny sklepu wiszą dwie białe kartki, na jednej z nich godziny otwarcia sklepu, a na drugiej komunikat o likwidacji - Likwidacja sklepu 01 lutego 2023 roku. Wyprzedaż towaru, okazyjne ceny.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Mieszkańcy pobliskiej okolicy wspominają, że sklep istniał przez wiele lat, a pani, która w nim sprzedawała, zna się bardzo dobrze na swoim biznesie. Jednak nie wiadomo, dlaczego postanowiła zlikwidować sklep. Redakcji epoznan.pl nie udało się skontaktować z właścicielami sklepu.

Najpierw zlikwidowano księgarnię, potem obuwniczy, dalej odzieżowy, a teraz firanki. Co będzie dalej? - pyta mieszkanka Rataj.

Sklep z historią, ponieważ tyle lat był, chyba pół wieku i to już drugi w pasażu sklep, który będzie nieczynny. Szkoda, bo wybór duży i obsługa miła - napisała Internautka na grupie sąsiedzkiej, w której mieszkanka Rataj opublikowała informację o likwidacji sklepu.

To już kolejny na liście "zamykający się" sklep w Poznaniu. Lokalni politycy masowe likwidacje lokali gastronomicznych i sklepów tłumaczą inflacją i remontami. Jednak znikają też lokale, które nie są usytuowane blisko remontowanych terenów. Niektórzy właściciele nie kryją, że powodem do zamknięcia jest zbyt wysoka cena za czynsz i prąd, nie wspominając o ogrzewaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro