Reklama
Reklama

Chodziła od posesji do posesji i pytała o szczury. Mieszkańcy byli zaniepokojeni. Wiadomo, kim jest kobieta

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Simon/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Simon/pixabay.com

Burmistrz Czerniejewa (powiat gnieźnieński) wydał nawet apel ostrzegający ludzi przed kobietą.

Zaniepokojeni mieszkańcy gminy Czerniejewo powiadomili burmistrza o tym, że kobieta puka do drzwi prywatnych domów i wypytuje o szczury oraz koty występujące na danym terenie. Burmistrz na prośbę mieszkańców wystosował apel, w którym opisał sytuację, jaka spotykała miesiąc temu mieszkańców gminy. Dodatkowo w apelu zawarto informację, że UMiG nie zna celu działania kobiety.

Jak informuje gniezno24.com, sytuacja wyjaśniła się dopiero, gdy sołectwo Szczytniki Czerniejewskie opublikowało zaświadczenie wystawione przez Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Nieznajomą kobietą okazała się doktor Sylwia Pustkowiak, która miała działać na zlecenie Instytutu. Zaniepokojeni mieszkańcy odetchnęli z ulgą.

Dyrektor Instytutu wyjaśnił, że podczas zbierania danych, nie są gromadzone dane osobowe, a wszystkie zebrane dane mają być jedynie wykorzystane do zoologicznych badań naukowych.

Dziennikarze gnieźnieńskiego portalu zwracają uwagę na fakt, że w przyszłości, aby nie wzbudzać niepotrzebnego niepokoju wśród mieszkańców, władze Instytutu powinni wcześniej powiadomić burmistrza o planowanych działaniach naukowych. Dotyczy to również innych miejscowości, na terenie których takie badania miałyby się odbyć.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro