Reklama
Reklama

Szykuje się inwestycja pod Poznaniem. Będzie nowa plaża nad jeziorem, park zdrojowy i linowy

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Sprawa dotyczy Gminy Kórnik.

To 13 hektarów gruntu pozostałego po nieczynnym ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym. Jak informuje Głos Wielkopolski, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podjął decyzję o przekazaniu gminie terenów po dawnym ośrodku wypoczynkowym w Błażejewku. Według planów ma tam powstać plaża, ale też świetlica wiejska, pole namiotowe i park zdrojowy.

"Cieszę się z dobrego końca, bo to nie była łatwa sprawa. O to od 2017 roku walczyli także lokali radni, między innymi Jarosław Mieloch, Adam Zydroń, czy sołtys Błażejewka Krzysztof Sadowski. Istniało ryzyko wykupienia terenu przez deweloperów. Bardzo powoli jednak trwały procedury po stronie gminy Kórnik, jednak udało się uzyskać zgodę ministerstwa i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa"
- komentuje cytowany przez Głos Wielkopolski poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

"Mamy przygotowaną koncepcję zagospodarowania tego terenu. Będzie plaża ogólnodostępna z przystanią, która może mieć w przyszłości połączenie z półwyspem Szyja. Ponadto planujemy w tym miejscu utworzenie pola namiotowego, świetlicy wiejskiej z zapleczem sanitarnym oraz parking" - mówi dziennikarzom burmistrz Kórnika Przemysław Pacholski i wspomina też o parku linowymi zdrojowym.

"Na budowę plaży zaplanowaliśmy 50 tys. zł. Na kolejne etapy zagospodarowania tego terenu planujemy przeznaczyć w kolejnych latach po 200 tys. zł rocznie" - dodaje.

Formalnie akt notarialny ma zostać podpisany w poniedziałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro