Reklama
Reklama

Sami mieli kolizję w Poznaniu. Ratownicy medyczni apelują!

fot. Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu / FB
fot. Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu / FB

Na ulicach cały czas pracuje sprzęt służący do walki ze skutkami zimy może być ślisko.

Poznań pokryła warstwa białego puchu. Kierowcy muszą więc ściągnąć nogę z gazu i ostrożnie poruszać się po ulicach. Warunki na drogach są trudne. Uważać powinni też piesi, bo na chodnikach może również być ślisko. O to apelują też ratownicy medyczni, którzy sami byli dziś uczestnikami kolizji. "Uważajcie na siebie! Na drogach i chodnikach jest ślisko, o czym przekonał się jeden z naszych zespołów..." - napisali na portalu społecznościowym. "Ratownicy medyczni cali" - podkreślili.

Jak już informowaliśmy, od rana na poznańskich ulicach prowadzone były profilaktyczne działania służb ZDM do walki ze skutkami zimy. Zgodnie z zapowiedzią ZDM w pierwszej kolejności prowadzone są działania na sieci strategicznej celem utrzymania jej przejezdności, a następnie działania na drogach sieci podstawowej.

Służby jak zwykle apelują o ostrożność. Przypominamy też o konieczności odśnieżania swoich pojazdów przed wyruszeniem w trasę. Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane całodobowo pod nr tel. 61 64 77 231 a także mailowo - [email protected]
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro