Reklama

Zima w Wielkopolsce: strażacy mają dziś więcej pracy. To nie tylko kolizje i wypadki

fot. OSP Przygodzice
fot. OSP Przygodzice

Powodem wielu akcji są opady śniegu.

Zgodnie z ostrzeżeniami śnieg pada dziś również na terenie Wielkopolski. Na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. "Faktycznie od rana zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych mamy więcej. Głównie są to kolizje, ale zdarzają się też wypadki. W tej chwili interweniujemy w miejscowości Brzeźno Stare, gdzie po zderzeniu dwóch aut jedna z osób uwięziona jest w pojeździe" - mówi nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Strażacy interweniują też w związku z opadami śniegu. Są miejsca, gdzie jego ciężka pokrywa zalega na drzewach i gałęziach. "Połamane gałęzie czy pochylone drzewa przy drogach stanowią zagrożenie dla kierowców i w tych sytuacjach również interweniujemy" - dodaje.

  • Aktualizacja
    sobota, 21.01.2023 r., godz. 14.19
    Aktualizacja
    sobota, 21.01.2023 r., godz. 14.19
    Jak przekazuje nam sierż. sztab. Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji, w sobotę od rana policjanci odnotowali łącznie 11 kolizji i 2 wypadki. Lekko ranne zostały dwie osoby. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro