Reklama
Reklama

Jest ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Wielkopolski. Uwaga na śnieżyce! Będzie niebezpiecznie na drogach

fot. Włodzimierz Hoppel/Archiwum redakcji
fot. Włodzimierz Hoppel/Archiwum redakcji

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu dla kilku obszarów Wielkopolski.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu obowiązuje od godziny 4:00 dnia 21 stycznia do godziny 17:00 dnia 21 stycznia i obejmuje następujące powiaty: kępińskiego i ostrzeszowskiego. Tam opady śniegu mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o wysokości od 10 do 15 cm. Mogą również wystąpić zawieje śnieżne, wiatr w porywach do 60km/h.

Intensywne opady śniegu mają wystąpić również w powiatach: gnieźnieński, gostyński, jarociński, kaliski, Kalisz, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, pleszewski, rawicki, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński. W tych regionach ostrzeżenie obowiązuje od godziny 7:00 dnia 21 stycznia do godziny 21:00 dnia 21 stycznia. Prognozowane są również opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro