Reklama

Uszkodził lusterko samochodu i odjechał. "Być może są jeszcze inni poszkodowani"

fot. Rafał/Facebook
fot. Rafał/Facebook

W nocy z środy na czwartek doszło do przykrego incydentu na poznańskim osiedlu.

Na os. Orła Białego przy blokach numer 6-28 zazwyczaj parkują samochody, których właściciele mieszkają właśnie w tej okolicy. W ostatnim czasie mieszkańcy osiedla zauważają na swoich samochodach szkody. Przeważnie pojawiają się one pod osłoną nocy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jeden z mieszkańców wydał komunikat w mediach społecznościowych - Sprawa wygląda następująco, w nocy z 18 stycznia na 19 został uszkodzony mój samochód. Stał z boku bloku 6-28, obok ryneczku. Samochód ma uszkodzone lusterko. Sprawę zgłoszono policji - właściciel auta marki Volkswagen Passat prosi wszystkich świadków zdarzenia o kontakt z nim.

- Jestem stratny około 500-800 złotych - dodał poszkodowany.

Internauci sugerowali, że mogła to być "śmieciarka" - Najprawdopodobniej to śmieciarka, oni tam cofają do przedszkola i na ryneczek po śmieci. Widząc ostatnio o około 6:00 rano, jak to robią, zdziwiłem się - napisał mieszkaniec Poznania pod postem właściciela uszkodzonego auta.

Inni sugerowali, że sprawca jest nieuchwytny - Ja miałem kilka lat temu szkodę w okolicy na ponad 15 000 złotych i poszło AC bo nie dało się ustalić sprawcy - powiedział mieszkaniec os. Orła Białego.

- W administracji osiedla powiedziano mi, że nie na osiedlu nie ma monitoringu - powiedział w rozmowie z nami właściciel uszkodzonego samochodu.

Z powodu braku monitoringu, kluczowi są świadkowie, którzy widzieli, jak doszło do powstania uszkodzeń w samochodzie. Niezbędny może okazać się również rejestr z kamer samochodowych innych pojazdów, które w tym czasie akurat przejeżdżały obok miejsca zdarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro