Reklama
Reklama

Tramwaje w Poznaniu do odwołania będą kursować rzadziej! Przez mniejszą frekwencję i ograniczanie kosztów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w wiadomości o... funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w ferie.

A to dosyć istotna wiadomość dla pasażerów, którzy poruszają się tramwajami każdego dnia, nie tylko w okresie, gdy uczniowie mają wolne od szkoły. - Od 30 stycznia - do odwołania - zmieniona zostanie tzw. "międzyszczytowa" częstotliwość kursowania dla tramwajów - podał ZTM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jakie podano powody zmiany? - Z uwagi na mniejszą frekwencję pomiędzy godzinami 9:00 a 13:30, jak również z uwagi na konieczność ograniczania wydatków ponoszonych na pracę przewozową w sytuacji nieustannie rosnących kosztów funkcjonowania transportu zbiorowego tramwaje będą kursować co 15 minut, a nie jak obecnie co 12 min - dodaje.

Będą jednak wyjątki. W okresie międzyszczytowym tramwaje linii nr 6 będą kursować co 7,5 minuty, a tramwaje linii nr 98 będą kursować bez zmian - co 10 minut. - Dla linii nr 13 zachowane zostaną dotychczasowe wzmocnienia podczas komunikacyjnego "szczytu" i w weekendy (w "międzyszczycie" będzie obowiązywał nowy takt co 15 min).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro