Reklama
Reklama

Dwie zagubione osoby błąkały się po Poznaniu. Nie wiedziały jak trafić do domu

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Pomogli strażnicy miejscy.

Jak informują, w odstępie kilku dni patrol z Nowego Miasta podejmował dwie podobne interwencje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pierwsza miała miejsce w okolicach pętli tramwajowej na Starołęce. Uwagę strażników zwrócił mężczyzna, który palił papierosa w zabronionym miejscu. "W trakcie legitymowania podejrzane wydało się zachowanie mężczyzny. Był wyraźnie zagubiony i zdezorientowany. Chciał wrócić do domu, pamiętał adres, ale drogi już nie. Strażnicy odwieźli 61-latka pod adres, który podał. W domu czekała na niego siostra" - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Druga sytuacja miała miejsce w pobliżu pętli autobusowej, również przy ul. Starołęckiej. Do strażników podszedł kierowca autobusu i poinformował, że w pojeździe jest kobieta, która nie chce wysiąść na przystanku końcowym. "Podczas legitymowania kobieta nie wiedziała, gdzie się znajduje. Strażnicy poprosili o kontakt z bliską jej osobą" - dodaje Piwecki. "Mężczyzna, z którym udało się skontaktować oświadczył, że zorganizuje transport, którym kobieta będzie mogła wrócić do domu. Wkrótce strażnicy otrzymali informację, że osoba ta trafiła pod opiekę rodziców" - kończy.

#sm

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro