Reklama
Reklama

Przebudowywana ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową. Zapowiadają kolejne zmiany

fot. PIRO z Pixabay
fot. PIRO z Pixabay

Inwestycja została podzielona na etapy tak, by ul. Pokrzywno pozostała częściowo przejezdna. Obowiązuje tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. 24 stycznia odcinek z ruchem wahadłowym zostanie przesunięty. "Wyznaczony zostanie od rejonu skrzyżowania z ul. Żurawicką w stronę Krzesin, koniec przewidziany jest na wysokości wjazdu do posesji 21C, czyli w okolicy przystanku autobusowego Strzyżowska (w stronę centrum)" - informują urzędnicy PIM.

"Na odcinku od ul. Strzyżowskiej do posesji nr 21C ruch odbywać się będzie lewym pasem, a na odcinku od ul. Żurawickiej do ul. Strzyżowskiej - prawym. Wykonawca przewiduje, że po ok. tygodniu prac na lewym pasie, będzie mógł skrócić odcinek objęty ruchem wahadłowym. W ramach nadchodzących zmian przesunięty zostanie na drugą stronę skrzyżowania z ul. Strzyżowską i Dębicką tymczasowy przystanek dla autobusu jadącego w stronę Krzesin. Obecnie jest on przy posesji nr 20, po zmianie działał będzie przed posesją nr 18" - dodają.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, powstanie nowa droga rowerowa i chodniki. Pojawią się też nowe zatoki i przystanki autobusowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro