Reklama
Reklama

Avenida za kilka dni stanie się różowa. Wiemy dlaczego

fot. Avenida Poznań
fot. Avenida Poznań

To jedna z akcji mająca na celu zwrócić uwagę na ważny problem.

W dniach od 15 do 21 stycznia będzie trwał Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Jego celem jest zwrócenie uwagi kobiet na to, jak ważna jest profilaktyka oraz regularne badania cytologiczne i ginekologiczne. Tradycyjnie akcja kończy się symbolicznym oświetleniem na różowo różnych budynków na całym świecie, w tym w Poznaniu. Po raz kolejny weźmie w niej udział Avenida Poznań.

"Po raz kolejny wspieramy tę ważną inicjatywę. Wiemy, jak istotny jest wzrost świadomości w przypadku profilaktyki raka szyjki macicy. Co roku, podświetlając Avenidę na różowo wierzymy, że skłonimy tym samym kobiety do regularnych badań lub przypomnimy o umówieniu się na wizytę u lekarza specjalisty" - mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy organizowany jest w ramach projektu Pink Lips, koordynowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. "Wierzymy, że nawet te symboliczne działania mogą zwrócić uwagę poznaniaków. Najważniejszą kwestią dla nas jest edukacja i szerzenie wiedzy, która w tym przypadku może pomóc uratować ludzkie życie" - informują przedstawiciele stowarzyszenia.

Poznańska Avenida rozbłyśnie na różowo w najbliższą sobotę 21 stycznia o godzinie 16:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro