Reklama
Reklama

Kobiety dały się oszukać. "Sprawcy je rozkochali i nakłonili do wpłacenia mnóstwa pieniędzy"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Priscilla Du Preez / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Priscilla Du Preez / unsplash.com

Policjanci z Gniezna zajmują się dwiema podobnymi sprawami.

- Gnieźnieńscy policjanci pracują nad dwoma podobnymi przestępstwami, do których doszło w ostatnim czasie - wyjaśnia policja. - Pokrzywdzone to mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego. Obie padły ofiarą internetowych oszustów. W ciągu kilkunastu tygodni przestępcy rozkochali je i nakłonili do wpłacenia na podane konto mnóstwa pieniędzy. Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców, ich zatrzymaniem i przestrzegają wszystkie kobiety przed oszustami matrymonialnymi - dodaje.

Funkcjonariusze ostrzegają: "Jeżeli przez internet poznasz atrakcyjnego, bogatego mężczyznę to dla ostudzenia emocji polecamy Tobie zobaczyć polski film "Tulipan". Może w ten sposób ochronisz pieniądze, które masz na koncie, może nie zapożyczysz się u rodziny, nie weźmiesz kredytu, może policjanci będą mogli się zająć się innymi przestępstwami niż oszustwa".

Jak to wygląda? Ofiara poznaje przez internet przedsiębiorcę, lekarza, inżyniera, a nawet amerykańskiego żołnierza. Zaczyna się kontakt, który przeradza się, przynajmniej po stronie ofiary, w zauroczenie i przekonanie, że to ten jedyny. Nigdy nie dochodzi do spotkania "w realu", ale ukochany zaczyna prosić o pieniądze. Obiecuje, że odda z nawiązką. Niestety nie oddaje, a kontakt się urywa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro