Reklama

83-latek obronił pracę doktorską na UAM

fot. UAM Poznań
fot. UAM Poznań

Uczelnia podkreśla, że to najstarszy doktorant Wydziału Historii.

Pan Ignacy Skrzypek urodził się w 1940 roku i właśnie został doktorem. Tytuł uzyskał na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. - Z wykształcenia i zamiłowania archeolog, przez lata kierownik Działu Archeologicznego Muzeum w Koszalinie, to postać ceniona i poważana w środowisku badaczy dziejów Pomorza Zachodniego i tamtejszych muzealników - podaje uczelnia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podkreśla uniwersytet, pan Skrzypek jest najstarszym doktorantem wydziału. - Prócz archeologicznych badań w obszarze jego zainteresowania znalazła się też regionalistyka i związane z nią dzieje pomorskiego muzealnictwa. Tego właśnie zagadnienia dotyczy przygotowana i broniona 10 stycznia 2023 r. dysertacja doktorska pt. "Dzieje muzealnictwa na Pomorzu Zachodnim do roku 1945", owoc wieloletnich studiów w tym zakresie. Obronie przewodniczył Prof. Przemysław Matusik. Wielkie gratulacje i wszystkiego dobrego - kwituje UAM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro