Reklama

Tak cieszył się z wylotu na wakacje do Egiptu, że przesadził z alkoholem. Zamiast na wczasy, trafił do izby wytrzeźwień

Zdjęcie ilustracyjne | fot. SG
Zdjęcie ilustracyjne | fot. SG

Strażnicy graniczni interweniowali wobec pasażera samolotu mającego odlecieć do Egiptu.

Do interwencji doszło w sobotę, 14 stycznia. Strażników granicznych poinformowano, że w samolocie stojącym na płycie lotniska w Poznaniu znajduje się dwóch pasażerów wymagających wyprowadzenia z maszyny. Samolot miał wylatywać do Egiptu, ale kapitan zgłosił służbom, że 40-latkowie zachowują się głośno, przeklinają, a do tego piją alkohol, który wnieśli na pokład.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Z uwagi na to, iż jeden z mężczyzn był w stanie upojenia alkoholowego, na miejsce wezwano patrol policji, który przewiózł mężczyznę na izbę wytrzeźwień. Przeprowadzone tam badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie 2,4 promila. Polak nie odleciał na wakacje, a dodatkowo za popełnione wykroczenie grozi mu 500 zł kary grzywny - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Drugi z 40-latków został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych zaraz po wyprowadzeniu go z samolotu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro