Reklama

Nowy wieżowiec na osiedlu Rzeczypospolitej? Radny chce uchwalenia planu zagospodarowania dla tego terenu

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Nowy budynek mieszkalny miałby powstać w miejscu Piekarni Osiedlowej.

O tej sprawie piszemy na epoznan.pl od pewnego czasu. Chodzi o działkę na osiedlu Rzeczypospolitej 4A, na której potencjalny inwestor chce postawić nowy, maksymalnie 17-piętrowy, wieżowiec. Negatywną opinię w tej sprawie wydała SM Osiedle Młodych, bo jak tłumaczy, inwestycja "pogorszy klimat przestrzenny i ekologiczny".

Miasto na początku stycznia wyjaśniało nam, że wszczęto postępowanie administracyjne w tej sprawie, ale jest ona na wstępnym etapie i żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Teraz sprawy w swoje ręce chce wziąć radny Łukasz Kapustka ze Wspólnego Poznania. - W związku z ryzykiem zabudowy os. Rzeczypospolitej zabudową mieszkaniową wielorodzinną, zwracam się z wnioskiem o przystąpienie do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla os. Rzeczypospolitej - napisał w interpelacji do prezydenta Poznania. Mieszkańcy osiedla nie wyobrażają sobie, aby na osiedlu powstawała nowa zabudowa wielorodzinna. Ryzyko to można wyeliminować uchwalając mpzp dla tego terenu po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami określając przeznaczenie terenu w sposób ogólnie akceptowalny. Z racji na ryzyko zabudowy osiedla proszę o pilne przystąpienie do prac na uchwaleniem mpzp dla tego terenu - dodaje.

Miasto nie odpowiedziało jeszcze na interpelację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro