Reklama
Reklama

Nie róbmy tego w autobusie i tramwaju! Jest apel ZTM

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jakub Walczak
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jakub Walczak

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kontynuuje akcję "Warto jeździć z kulturą".

Tym razem Zarząd Transportu Miejskiego zwraca uwagę na miejsca siedzące w autobusach i tramwajach. Odłożone na siedzenia zakupy, torby, czy elementy garderoby to nie tylko przejaw braku kultury, ale też zmniejszenie komfortu korzystania z transportu publicznego przez inne osoby, które chcąc usiąść, są zmuszone poprosić o zabranie torby z siedziska.

"Warto ponadto pamiętać, że każdy odpowiada za przewożone ze sobą rzeczy. Pamiętajmy, że nie mogą one stwarzać zagrożenia dla innych pasażerów, przeszkadzać im, narażać na niewygody. Ponosimy odpowiedzialność za szkody powstałe na skutek przewożenia swojego bagażu, dlatego zawsze miejmy go na oku i pod kontrolą" - przypomina Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

"Zwróćmy uwagę także na swoje plecaki. Zdejmijmy je przed wejściem do autobusu lub tramwaju. Postawmy na podłodze przy nodze, między siedziskami lub innym miejscu, gdzie nie utrudniają życia innym. Plecak można też po prostu trzymać w ręce" - dodaje.

Rzecznik przypomina też, że w myśl przepisów porządkowych obowiązujących w transporcie organizowanym przez ZTM Poznań w pojazdach zabrania się: umieszczania na miejscach do siedzenia nóg w obuwiu, zwierząt lub przedmiotów mogących uszkodzić lub zanieczyścić te miejsca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro