Reklama
Reklama

Kultowy "Kociak" wraca po remoncie. Kiedy otwarcie?

archiwum | fot. Google Street View
archiwum | fot. Google Street View

Bar Kawowy Kociak działał przy ulicy Święty Marcin od kilkudziesięciu lat.

Koronawirus był ciosem dla wielu branż, a jedną z nich była właśnie gastronomia. W tym trudnym czasie z mapy Poznania niknęło wiele lokali, w tym właśnie kultowy Bar Kawowy "Kociak". Miejsce zamknięto, początkowo informując, że to remont. Pod koniec 2020 roku nowy manager Adrian Mieszała, zapowiedział, że chce uratować Kociaka, ruszyła nawet zbiórka pieniędzy na ten cel. Ruszył też remont, który właśnie się zakończył.

"Razem z moim Tatą czekałem na dzisiejszy moment 2 lata. To było niezwykle trudne, czasem niemożliwe zadanie, jednak z wielkim wzruszeniem możemy ogłosić- udało się uratować kultowego Kociaka na Świętym Marcinie!" - czytamy na profilu Kawiarnia Kociak - legenda Poznania.

"Od samego początku wiedzieliśmy, że generalny remont Kociaka będzie dość trudnym zadaniem, jednak odkrycie stanu faktycznego i ilość awarii mocno nas... zaskoczyło. Koszty tak wyraźnie przekroczyły zakładany budżet, że podwinęliśmy rękawy i po prostu zabraliśmy się do pracy tworząc oraz projektując Kociaka sami. Trwało to co prawda dłużej, ale cel został osiągnięty" - dodają przedstawiciele Kociaka.

"Możemy zatem OFICJALNIE napisać- Zapraszamy na kawę i pyszną Anulę czy Ambrozję od lutego w Kociaku! Dokładną datę podamy w kolejnych postach
" - kończą.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
12.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro