Reklama
Reklama

W nadchodzących dniach zapowiadają kolejne prace i zmiany w centrum miasta. Rzeźba wróci na swoje miejsce

fot. PIM
fot. PIM

Powodem są prace w związku z Programem Centrum.

16 stycznia planowane jest rozpoczęcie rozbiórki daszków nad chodnikiem po stronie wschodniej ulicy Gwarnej. Z tego względu trasy dla pieszych będą zmieniane wraz z postępem prac, dostęp do niektórych posesji będzie wiązał się z koniecznością przejścia stroną zachodnią.

Z kolei 17 stycznia przełożony zostanie ruch samochodowy na ul. 27 Grudnia, na odcinku między ul. Ratajczaka a ul. Gwarną. "Zamknięta zostanie dotychczasowa jezdnia, a ruch pojazdów odbywał się będzie po utwardzonej nawierzchni w miejscu starego torowiska tramwajowego. Zmiana dotyczyć będzie więc jedynie stron, kierunki ruchu pozostaną takie same. Zmieni się natomiast nawierzchnia, po której poruszać się będą samochody. Wcześniej była bitumiczna, a od 17 stycznia kierowcy poruszać będą się nawierzchnią tymczasową wykonaną z kruszywa. Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację prac" - informują urzędnicy PIM.

Również 17 stycznia przewidziane jest rozpoczęcie robót polegających na frezowaniu nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka i 27 Grudnia. Wówczas ruch pojazdów będzie nadal możliwy, niewykluczone są jednak utrudnienia. Trasy dla pieszych także mogą ulegać przesunięciom.

Na 18 stycznia planowany jest powrót rzeźby Stela Heinza Macka, która ponownie zamontowana zostanie na Al. Marcinkowskiego, pomiędzy Biblioteką Raczyńskich a Muzeum Narodowym. "W trakcie transportu i instalacji rzeźby mogą wystąpić utrudnienia, dlatego planowane jest ręczne kierowanie ruchem. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, przede wszystkim wystąpienia silnego wiatru, termin montażu może ulec przesunięciu z uwagi na rozmiar rzeźby i konieczność użycia dźwigu" - przekazują przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro