Reklama
Reklama

Matka Boska Częstochowska przybyła do zakładu karnego. Przywitała ją załoga

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. | fot. Archidiecezja Gnieźnieńska
Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. | fot. Archidiecezja Gnieźnieńska

Chodzi o obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, który odbywa pielgrzymkę po archidiecezji gnieźnieńskiej.

To tradycja, którą każda parafia obchodzi w szczególny sposób. Wizerunek Matki Boskiej wędruje w poszczególne zgromadzenia, towarzyszą temu modlitwy w intencji wiernych oraz złożonych przez nich próśb.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak podaje gniezno24.com, w piątek wizerunek Matki Boskiej trafił do zakładu karnego w Gębarzewie (powiat gnieźnieński). Tam znajduje się kapliczka, w której modlą się wierzący osadzeni. W ten piątek więźniowie mogli w kapliczce złożyć modlitwę oraz prośby do wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zakład Karny w Gębarzewie był jednym z przystanków na pielgrzymim szlaku Matki Bożej kończącej nawiedzenie w archidiecezji gnieźnieńskiej. Od blisko trzech tygodni Obraz znajduje się w Gnieźnie, gdzie nawiedził kolejno kościół pw. św. Jana i dom Prymasa Polski, Dom Księży Seniorów oraz Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne - informuje Archidiecezja Gnieźnieńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro