Reklama

Ekshibicjonista z Winograd ustalony. Usłyszał zarzuty

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Ostrzegaliśmy przed nim 2 stycznia.

Na początku stycznia na facebookowej grupie Inicjatywa i Nieformalna Grupa Winogrady pojawiła się informacja o mężczyźnie, który w tym rejonie Poznania napada na kobiety. - Mężczyzna napada/molestuje kobiety w Parku Czarneckiego na os. Przyjaźni, na Cytadeli i Sołaczu. Dzisiaj drugi raz trafiło na moją żonę z wózkiem w parku Czarneckiego - napisał Krzysztof. Żona Krzysztofa go rozpoznała. - Raz widziała go też na Cytadeli, ale tam napastował dwie młode dziewczyny, które zadzwoniły na policję - tłumaczy nam Czytelnik.

Jak ustaliliśmy, do pierwszego incydentu doszło już w październiku. Marta Mróz z poznańskiej policji wyjaśniała nam, że w styczniu do policjantów nie trafiło takie zgłoszenie, a w październiku funkcjonariusze zajmowali się podobną sprawą, wytypowano nawet osobę, która mogła się dopuścić takiego czynu, ale ostatecznie wykluczono, by to był ten człowiek.

Teraz policjanci poinformowali, że ustalili mężczyznę, o którym informował nas Krzysztof. - Policjanci z Północy zidentyfikowali mężczyznę, który dopuścił się zgorszenia w miejscach publicznych - Parku Cytadela oraz Parku Czarneckiego w Poznaniu. Sprawca został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty z art. 51 kw - podaje policja. - Przyznał się do ich popełnienia. Sprawa trafiła do sądu, a 36-latkowi grozi kara aresztu, grzywny lub ograniczenia wolności - dodaje.

- Zdarzenia miały miejsce październiku ubiegłego roku, lecz zostały zgłoszone policjantom na początku stycznia. Wówczas kobieta podczas spaceru rozpoznała mężczyznę, który 2 miesiące wcześniej nieodpowiednio się zachowywał w miejscach publicznych. Kryminalni wytypowali sprawcę, a dzielnicowy dzięki dobrej znajomości swojego rejonu - rozpoznał go. Sprawa zakończyła się skierowaniem do sądu wniosku o jego ukaranie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro