Reklama

Ekshibicjonista z Winograd ustalony. Usłyszał zarzuty

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Ostrzegaliśmy przed nim 2 stycznia.

Na początku stycznia na facebookowej grupie Inicjatywa i Nieformalna Grupa Winogrady pojawiła się informacja o mężczyźnie, który w tym rejonie Poznania napada na kobiety. - Mężczyzna napada/molestuje kobiety w Parku Czarneckiego na os. Przyjaźni, na Cytadeli i Sołaczu. Dzisiaj drugi raz trafiło na moją żonę z wózkiem w parku Czarneckiego - napisał Krzysztof. Żona Krzysztofa go rozpoznała. - Raz widziała go też na Cytadeli, ale tam napastował dwie młode dziewczyny, które zadzwoniły na policję - tłumaczy nam Czytelnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak ustaliliśmy, do pierwszego incydentu doszło już w październiku. Marta Mróz z poznańskiej policji wyjaśniała nam, że w styczniu do policjantów nie trafiło takie zgłoszenie, a w październiku funkcjonariusze zajmowali się podobną sprawą, wytypowano nawet osobę, która mogła się dopuścić takiego czynu, ale ostatecznie wykluczono, by to był ten człowiek.

Teraz policjanci poinformowali, że ustalili mężczyznę, o którym informował nas Krzysztof. - Policjanci z Północy zidentyfikowali mężczyznę, który dopuścił się zgorszenia w miejscach publicznych - Parku Cytadela oraz Parku Czarneckiego w Poznaniu. Sprawca został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty z art. 51 kw - podaje policja. - Przyznał się do ich popełnienia. Sprawa trafiła do sądu, a 36-latkowi grozi kara aresztu, grzywny lub ograniczenia wolności - dodaje.

- Zdarzenia miały miejsce październiku ubiegłego roku, lecz zostały zgłoszone policjantom na początku stycznia. Wówczas kobieta podczas spaceru rozpoznała mężczyznę, który 2 miesiące wcześniej nieodpowiednio się zachowywał w miejscach publicznych. Kryminalni wytypowali sprawcę, a dzielnicowy dzięki dobrej znajomości swojego rejonu - rozpoznał go. Sprawa zakończyła się skierowaniem do sądu wniosku o jego ukaranie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro