Reklama

Koniec z darmowymi parkingami przy Malcie. POSiR wprowadza opłaty

fot. Przemek
fot. Przemek

Dzierżawca parkingów może zacząć pobierać opłaty od 15 stycznia, a więc od najbliższej niedzieli.

- Mój Poznań taki piękny... wprowadza opłaty (pewnie rękoma POSiR) za parkowanie na parkingu obok Maltanki. Pewnie po to, aby rodzina, która przyjedzie i będzie chciała ciuchcią z dzieciakami pojechać do ZOO na kilka godzin, mogła się cieszyć z odciążenia portfela - napisał do nas Czytelnik Przemek. - Ach a mogli zrobić tutaj SPP jak na Piotrowie, ale nie, woleli wziąć prywatnego zarządce, aby pilnował miejsc 24h. No aż podziwiać za gospodarność! Gdybyście tak potrafili rozliczyć wykonawców remontów w mieście to byłoby cudnie! Parking, jak wynika z regulaminu, ma działać 24 h, cena to 4 zł za godzinę w tygodniu i 5 zł w weekend i święta. Mała kalkulacja: po wprowadzeniu płatnego parkingu pod Maltanką w Poznaniu, rodzinne wyjście do ZOO z przejażdżką ciuchcią to koszt (ceny za 2022 r., bilety rodzinne, weekend): 188 zł przy założeniu, że uwiniemy się w 4 godziny (co wiemy, że jest średnio możliwe). Bilet rodzinny do ZOO - 108 zł, Maltanka 60 zł, parking 20 zł - dodaje.

Zapytaliśmy Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji dlaczego zdecydowano się na wprowadzenie opłat za parkowanie w tym miejscu. Okazuje się, że nie jest to jedyny parking w rejonie Malty, na którym zaczną być pobierane opłaty. - Od 15 stycznia trzy parkingi nad Maltą: przy Maltance, ul. Baraniaka oraz w pobliżu Campingu Malta (ul. Krańcowa) będą pod opieką zewnętrznego operatora. Od tego dnia będą również pobierane opłaty parkingowe - wyjaśnia Filip Borowiak z POSiR.

Jak podkreśla Borowiak, na dwóch największych parkingach przy Malcie - nad trybunami Toru Regatowego Malta oraz parking Malta Ski - opłaty są pobierane od dawna. - Wprowadzenie ich w pozostałych lokalizacjach pozwoli na ujednolicenie zasad obowiązujących na terenie należącym do POSiR. Mamy nadzieję, że pomoże to także upłynnić ruch na tych parkingach, ponieważ zaobserwowaliśmy, że wspomniane miejsca od pewnego czasu były masowo wykorzystywane jak parkingi buforowe, co utrudniało zostawienie auta osobom, które przyjeżdżały nad Maltę w celach rekreacyjnych - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro