Reklama

Oddaj krew dla dzieci chorych na białaczkę

W niedzielę, każdy odwiedzający Centrum Handlowe M1 będzie miał okazję pomóc dzieciom chorym na białaczkę. Przez cały dzień będzie tam czynny punkt zbiórki krwi, która dla cierpiących na tą chorobę jest niezbędna.

Każdy, kto chciałby pomóc dzieciom chorym na białaczkę oraz nie czuje strachu przed pobieraniem krwi może wziąć udział w akcji organizowanej przez Klub Honorowych Krwiodawców "Pocztowe Krwinki". Klub ten zachęca do udziału w zbiórce krwi dla dzieci chorych na białaczkę, która odbędzie się na terenie centrum.

Zbiórka odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia między godziną 11.00 a 17.00. Krew jest pobierana od pełnoletnich, zdrowych osób. Przechodzą oni wówczas ścisłe badania dotyczące: przebytych chorób (kwestionariusz) i badanie wstępne (ciśnienie krwi, poziom hemoglobiny, badanie osłuchowe i palpacyjne + wywiad lekarski). Warto więc zabrać ze sobą spis leków, które bierzemy lub braliśmy w ostatnim czasie.

Białaczka, często określana jako nowotwór krwi - to choroba uszkadzająca układ krwionośny. W organizmie osoby chorej na białaczkę dochodzi do niekontrolowanego namnożenia niedojrzałych i nieprawidłowo funkcjonujących krwinek. Nie pozwalają one prawidłowo rozwijać się komórką właściwym. W przypadku białaczki zaburzenia te dotyczą głównie leukocytów w dużej mierze odpowiedzialnych za odporność organizmu. Jedną z ważniejszych metod leczenia jest przeszczep szpiku kostnego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro