Reklama

Tak ma wyglądać Stara Rzeźnia po przebudowie. Inwestor ma zgodę na rozpoczęcie prac!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Firma Vastint pochwaliła się, że właśnie otrzymała pozwolenie na remont i zmianę funkcji trzech pierwszych budynków historycznych na terenie kompleksu Stara Rzeźnia.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inwestycję rozpoczynamy od renowacji historycznych budynków zlokalizowanych tuż przy wejściu głównym na teren Starej Rzeźni od strony ul. Garbary. W przeszłości były to budynki administracyjne dyrekcji i działu handlowego (później przedszkole) oraz portiernia - wyjaśnia Rafał Przybył z Vastint Poland. - Po zakończeniu prac, obiekty będą oferować powierzchnię biurowo-usługową. W jednym z nich planujemy otworzyć biuro projektu, gdzie będzie można obejrzeć makietę Starej Rzeźni oraz uzyskać informacje na temat inwestycji. Prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej latem tego roku, zaraz po wyborze generalnego wykonawcy - dodaje.

Zgodnie z planami inwestora, Stara Rzeźnia ma odzyskać dawną świetność i przeobrazić się w wielofunkcyjny kompleks o szacowanej powierzchni zabudowy ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych. - Budynki poprzemysłowe oraz nowa zabudowa zostaną przeznaczone na biura, mieszkania, obiekty kultury, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne - podaje Vastint.

Przypomnijmy, że plan rewitalizacji pozostałej części kompleksu jest obecnie konsultowany przez miasto w ramach prac nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro