Reklama
Reklama

Jest najnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły poznańskie szkoły?

fot. 2lo.poznan.pl
fot. 2lo.poznan.pl

Ogólnopolski ranking Liceów i Techników przygotowany przez Perspektywy właśnie został zaprezentowany.

Numerem jeden w regionie i Poznaniu jest niezmiennie II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, które znalazło się na 22. miejscu w ogólnopolskim rankingu. Na drugim miejscu znalazło się VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (24. w kraju). Na trzecim miejscu uplasowało się LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu (32. lokata w Polsce). Podium wygląda dokładnie tak samo jak przed rokiem.

Najlepsze wielkopolskie technikum to niezmiennie Technikum Komunikacji (ZSK), które zajęło 9. miejsce w Polsce. Na drugie miejsce awansowało Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w Poznaniu (35. miejsce w Polsce), a na trzecie miejsce spadło z drugiego Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu (36. w kraju).

W przypadku ogólnopolskiego rankingu, numerem jeden niezmiennie jest XIV LO im. Staszica z Warszawy. Na drugie miejsce awansowało z czwartego V LO im. Witkowskiego z Krakowa. Trzecie miejsce, tak jak przed rokiem, należy do XIII LO ze Szczecina.

Zmiany nastąpiły w ogólnopolskim rankingu techników. Numerem jeden zostało Technikum Mechatroniczne nr 1 z Warszawy (w ubiegłym roku było drugie). Na drugie miejsce awansowało z trzeciego Technikum Łączności nr 14 im. Obr. PP w Gdańsku z Krakowa, a na trzecim miejscu uplasowało się Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 z Lublina (w zeszłym roku piąte). Ubiegłoroczny zwycięzca, Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa, znalazł się dopiero na czwartej pozycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro