Reklama
Reklama

Cybiński Kanał Ulgi po "konserwacji". Zdjęcia przed i po porażają

Po pracach | fot. Krzysztof Krzepkowski
Po pracach | fot. Krzysztof Krzepkowski

W grudniu pisaliśmy na portalu epoznan.pl o pracach, które są prowadzone na Kanale Ulgi.

Nasi Czytelnicy pisali do nas wówczas zwracając uwagę, że prace odbywające się przy rzece, niszczą ten teren, roślinność i siedliska zwierząt. W tym tygodniu dostaliśmy zdjęcia przed i po od Czytelnika, na których wyraźnie widać, jak bardzo zmienił się Kanał Ulgi. Nie jest to przyjemny widok.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak prace tłumaczyły Wody Polskie? - Prace prowadzone na Cybińskim Kanale Ulgi to prace utrzymaniowe i konserwacyjne wykonywane na zlecenie Wód Polskich - mówiła nam Beata Zoła z Wód Polskich. - Prace mają na celu zapewnienie prawidłowego przepływu wód w Cybińskim Kanale Ulgi, wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, poza okresem lęgowym ptactwa i nie wymagają zgody RDOŚ. Wykonywanie prac utrzymaniowych/konserwacyjnych jest konieczne aby zniwelować zagrożenie zalewania terenów przyległych i straty gospodarcze - podkreślała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro