Reklama
Reklama

Minister z Poznania: "nie można zmusić Polaków do rezygnacji z polskiej waluty!"

fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Głos w tej sprawie zabrał Szymon Szynkowski vel Sęk.

Szynkowski vel Sęk jest posłem PiS z Poznania, który niedawno został ministrem do spraw Unii Europejskiej. Postanowił odnieść się do ostatnich słów liderów opozycji dotyczących ewentualnego wprowadzenia w Polsce waluty euro. Od stycznia euro obowiązuje w Chorwacji. -
Chorwacja w nowym roku przeżywa szok cenowy. Po wprowadzeniu euro, ceny wzrosły tam o kilkadziesiąt procent w bardzo krótkim czasie - donosi minister.

I przypomina, że Donald Tusk, Szymon Hołownia czy Radosław Sikorski z opozycji zdecydowanie opowiadają się za wprowadzeniem europejskiej waluty w naszym kraju. - Poprzedni rząd zmusił Polaków do dłuższego wieku emerytalnego, a teraz zapowiada, że wbrew woli Polaków chce zmusić nas do porzucenia polskiej złotówki. Chce zmusić ze wszystkimi tego konsekwencjami - drastycznym skokiem cen dla Polaków, zubożeniem społeczeństwa i zrzeczeniem się suwerennej polityki narodowego banku centralnego na rzecz EBC z siedzibą we Frankfurcie nad Menem - dodaje.

Szynkowski vel Sęk przypomina też słowa premiera Morawieckiego, który skwitował, że Tusk i Hołownia mogą rozliczać się w euro, jeśli tego chcą. - Tusk już kilka lat temu wybrał emeryturę w euro, rozlicza się w euro, ale Polaków niech do tego nie zmuszają - powiedział Mateusz Morawiecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro