Reklama
Reklama

W Wielkopolsce powstanie nowy zakład. Zatrudni 200 osób

fot. AJ Group Poland FB
fot. AJ Group Poland FB

Powstanie tam, gdzie bezrobocie w regionie jest największe.

Podregion koniński to od lat część Wielkopolski, w której mieszka najwięcej osób bezrobotnych w naszym województwie. Z danych za listopad ubiegłego roku wynika, że stopa bezrobocia osiągnęła tam 5,3 procent, a dla porównania w Poznaniu to 1 procent, a w całej Wielkopolsce - 2,9 procent.

To właśnie w tym rejonie, konkretnie w powiecie tureckim, powstanie nowy zakład pracy. - Rozpoczyna się budowa zakładu produkcyjnego w powiecie tureckim. W grudniu spółka AJ Group stała się właścicielem gruntu w Olimpii w gminie Brudzew, na którym stanie obiekt. W ciągu najbliższych miesięcy będą prowadzone prace projektowe, a potem rozpocznie się proces budowy. Oddanie do użytku jest wstępnie planowane na koniec 2024 roku. W nowym zakładzie docelowo znajdzie zatrudnienie około 200 osób. O postępach robót będziemy informować - poinformował inwestor.

AJ Group to firma, która zajmuje się produkcją profesjonalnej odzieży wodoochronnej. - Nasze marki: Pros, Pros Extreme, Aquapros to najwyższej jakości kurtki, płaszcze, spodnie, spodniobuty, wodery i wiele innych produktów, wytwarzanych z najlepszych materiałów dla najbardziej wymagających użytkowników. Produkty te są dedykowane dla rozmaitych gałęzi przemysłu, budownictwa, rybołówstwa, służb ratowniczych i komunalnych oraz dla użytku hobbystycznego - podaje grupa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro