Reklama
Reklama

Pobili kierowcę autobusu za to, że stanął w obronie innego człowieka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dan Burton / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dan Burton / unsplash.com

Do zdarzenia doszło w Kaliszu.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wieczorem już po zaparkowaniu autobusu, zauważył grupę trzech awanturujących się osób. Ponieważ jeden z mężczyzn wzywał pomocy, 30-latek postanowił zareagować i pomóc nieznajomemu. Zdecydowana postawa kierowcy spłoszyła napastników - wyjaśnia kaliska policja.

Chwilę później 30-letniego kierowcę zaatakowała grupa osób. - Został przewrócony, a następnie pobity przez trzech napastników, którzy później uciekli. Mężczyzna już po zakończeniu pracy zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie została udzielona mu pomoc. Następnego dnia powiadomił o zdarzeniu Policję - dodaje.

Policjantom po 48 godzinach udało się wytypować i zatrzymać podejrzewanych o ten czyn. Okazało się, że to 17-latek, 21-latek i 29-latek. - Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wobec wszystkich podejrzanych zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Osobnym postępowaniem będzie objęte zdarzenie z udziałem mężczyzny, któremu pomocy udzielił 30-latek. W tej sprawie policjanci już mają wstępne ustalenia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro