Reklama
Reklama

Wybrano wykonawcę opracowania koncepcji przebudowy kolejnego odcinka ulicy Lechickiej

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o fragment pomiędzy Umultowską / Połabską i Murawą.

Przetarg, już trzeci, ogłoszono w listopadzie. Poprzednie postępowania unieważniono ze względu na to, że oferty przekraczały założony budżet.Tym razem udało się wybrać najkorzystniejszą ofertę - to ta przedstawiona przez AXIAL Sp. z o.o. oraz Pracownię Projektową DROG-CAD Maciej Nowak, która opiewa na nieco ponad 460 tysięcy złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zwycięskie firmy będą musiały opracować koncepcję rozbudowy drogi krajowej nr 92, a więc ulicy Lechickiej. Główna przebudowa ma dotyczyć odcinka pomiędzy skrzyżowaniami z Umultowską / Połabską i Murawą. Ale dodatkiem jest "rozbudowa pasa drogowego o budowę dróg pieszych i rowerowych, drogi zbiorczej na odcinku od ul. Wojciechowskiego do ul. Murawa".

W ramach prac trzeba m.in. zinwentaryzować zieleń czy uwzględnić opinie geotechniczne. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec roku, ale nie wiadomo, kiedy inwestycja miałaby zostać zrealizowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro