Reklama

Co się dzieje na Hipodromie Wola? "Same plotki, że powstaje osiedle lub tor motocyklowy"

Tak może wyglądać teren hipodromu, ale gdy przejmie go już MTP | fot. MTP
Tak może wyglądać teren hipodromu, ale gdy przejmie go już MTP | fot. MTP

Mieszkańcy przekazują sobie niepokojące informacje.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. - Czy redakcja może się dowiedzieć co się dzieje na terenie Hipodrom Wola? Jakaś budowa i same plotki, że osiedle powstaje lub tor motocyklowy, a nawet Sky Park. Może wy dowiecie się prawdy? - dopytuje.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 roku Hipodrom Wola przeszedł na własność miasta, a konkretnie pod pieczę Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tłumaczono, że na terenie planowane są m.in. nasadzenia zieleni, ale też duże inwestycje w budynki. - Po konsultacji z mieszkańcami i Miejskim Konserwatorem Zabytków chcemy tam postawić kilka nowych budynków - zapowiedział Tomasz Kobierski, prezes MTP. Mówiono m.in. o nowych trybunach, nowych parkurach, w grę wchodziło też odnowienie hotelu oraz stajni. Na terenie miałyby się pojawić ścieżki biegowe oraz rowerowe.

Nikogo nie powinno więc dziwić, że mieszkańcy myśleli, iż to MTP działa na terenie hipodromu. Jak ustaliła jednak Gazeta Wyborcza, Targi nie mają z tym nic wspólnego. Teren przejmą dopiero pod koniec bieżącego roku i to wtedy planują rozpocząć inwestycje. Co więc dzieje się w tym miejscu? W rozmowie z GW prezes Hipodromu Wola wyjaśnia, że trwa przywracanie pierwotnego toru wyścigowego z lat 1910-1915.

Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili sprawę miejskim urzędnikom, ostatecznie zakres prac ma skontrolować nadzór budowlany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro