Reklama
Reklama

Znaleziono poszukiwaną 59-latkę. "Leżała w trzcinach. Była wycieńczona"

fot. OSP Powiercie
fot. OSP Powiercie

To mieszkanka Powiercia (pow. kolski), która nie wróciła w czwartek do domu.

O zaginięciu 59-latki pisaliśmy na łamach epoznan.pl w czwartek. Właśnie tego dnia, rano kobieta wyszła z domu i nie wróciła. Zaniepokojeni bliscy powiadomili policję. Funkcjonariusze opowiadają o szczegółach poszukiwań.

"Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne - niska temperatura, silny wiatr oraz zmrok Komendant Powiatowy Policji w Kole podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla podległych mu funkcjonariuszy, którzy po stawieniu się w kolskiej jednostce Policji udali się w rejon prowadzonych poszukiwań. W działaniach wzięli również udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kole, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą i Ochotniczej Straży Pożarnej w Powierciu, ratownicy z grupy "Szukamy i Ratujemy", ratownicy z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczej oraz ochotnicy" - relacjonują.

Po wstępnych ustaleniach akcja poszukiwawcza prowadzona była w rejonie zamieszkania 59-latki oraz w rejonie miejscowości Powiercie i wzdłuż brzegu rzeki Warty. W poszukiwaniach wykorzystano drony, kamery termowizyjne, quad oraz policyjnego psa tropiącego.

"Około godz. 23:00 w trakcie przeszukiwania wyznaczonego sektora ratownicy z grupy "SiR" w rejonie rzeki Warty odnaleźli zaginioną, która leżała w trzcinach przy sztucznym betonowym wale. Kobieta była wycieńczona, znacznie wychłodzona i był z nią utrudniony kontakt, dlatego 59-latce udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej po czym karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala" - dodają funkcjonariusze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro