Reklama

Silny podmuch wiatru uszkodził część dachu lodowiska

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło po południu w Gostyniu.

Jak relacjonuje portal Gostyn24.pl, silny poryw wiatru sprawił, że część dachu hali namiotowej przy ulicy Sportowej została zerwana. Znajduje się tam sezonowe lodowisko. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale konieczne było zamknięcie obiektu i naprawa.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Z uwagi na uszkodzenia dachu hali namiotowej spowodowane silnymi porywami wiatru. Lodowisko będzie nieczynne do odwołania. O ponownym otwarciu niezwłocznie Państwa poinformujemy - mogliśmy przeczytać w komunikacie OSiR w Gostyniu.

Niedawno pojawił się nowy komunikat, że sytuacja jest już opanowana i od piątku obiekt będzie działał - od godziny 10:30.

Ostrzeżenie o silnym wietrze obowiązywało w Wielkopolsce do godzin popołudniowych. Obecnie nie wydano żadnych komunikatów dotyczących naszego województwa.

Jak informuje oficer dyżurny wielkopolskich strażaków w ciągu dnia dotarło do nich 98 zgłoszeń dotyczących silnych porywów wiatrów. "Głownie były to połamane drzewa, czy gałęzie. W żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał. Obecnie zgłoszeń jest coraz mniej" - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
67.88 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro