Reklama
Reklama

Pogrzeb papieża Benedykta XVI w czwartek w Watykanie. Na miejscu abp Gądecki, w Poznaniu zabiją dzwony

Stanisław Gądecki, w tle ciało Benedykta XVI | fot. Episkopat News TT
Stanisław Gądecki, w tle ciało Benedykta XVI | fot. Episkopat News TT

Papież senior zmarł 31 grudnia.

To pierwszy raz w historii, gdy aktualnie pełniący posługę papież weźmie udział w pogrzebie papieża seniora. Benedykt XVI zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 roku do 28 lutego 2013 roku. Następnie zrezygnował m.in. ze względu na problemy zdrowotne.

Pogrzeb papieża seniora odbędzie się w czwartek w Watykanie, a wezmą w nim udział duchowni z całego świata. Wśród nich będzie arcybiskup Stanisław Gądecki - metropolita poznański i szef Konferencji Episkopatu Polski. W środę modlił się przy ciele Benedykta XVI, które wystawiono w Bazylice św. Piotra.

- Archidiecezjalna Msza żałobna w intencji śp. Benedykta XVI odbędzie się w poniedziałek, 9 stycznia 2023 r., o godz. 18.00 w katedrze poznańskiej. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i Wiernych świeckich. Prosimy również Wielebnych Księży o zorganizowanie we wszystkich parafiach Archidiecezji Poznańskiej okolicznościowego nabożeństwa z homilią w intencji Zmarłego Papieża w dniu pogrzebu w czwartek, 5 stycznia 2023 r., i o odprawienie Mszy św. w jego intencji - podaje archidiecezja.

O 9.30 we wszystkich parafiach naszej archidiecezji zabiją dzwony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro