Reklama
Reklama

Samochód osobowy krążył po mieście. Pasażer robił zdjęcia domów. Mieszkańcy zaniepokojeni

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. ExplorerBob/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. ExplorerBob/pixabay.com

Sytuacja miała miejsce w Krotoszynie oraz w Odolanowie (powiat ostrowski).

W pierwszych dniach nowego roku na terenie tych miast jeździło, według mieszkańców, podejrzane auto, z którego pasażer lub kierowca robili zdjęcia domów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informuje ostrow24.tv, jedna z obserwacji miała miejsce 2 stycznia w Krotoszynie. Po mieście krążył granatowy samochód audi a3 na pleszewskich tablicach rejestracyjnych.

Osoby siedzące z przodu samochodu, czyli kierowca i pasażer robili zdjęcia domów, przed którymi zatrzymywali się. Mundurowi z Krotoszyna zostali powiadomieni o podejrzanym zachowaniu osób z granatowego audi. Policjanci ostrzegli mieszkańców, aby pamiętali o zamykaniu drzwi wejściowych swoich domów, garaży oraz jeśli to możliwe, furtek, czy bram wjazdowych.

Policjanci nie wiedzą jeszcze, dlaczego osoby te wykonywały zdjęcia. Lokalna społeczność ma podejrzenia, że mogą to być złodzieje, którzy zrobili najpierw rozeznanie.

- Straż sąsiedzka może okazać się najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem przed złodziejami, którzy są bardzo dobrze zorientowani, kiedy ich cel nie jest strzeżony - podpowiada ostrowski portal.

Ponadto, nie wykluczone, że samochód ten mógł przemieszczać się również po innych miastach w Wielkopolsce. Każde podejrzane zachowanie należy zgłaszać lokalnej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro