Reklama

W Poznaniu powstanie nowa szkoła podstawowa. Jest przetarg!

fot. PIM
fot. PIM

Obiekt ma powstać na Strzeszynie.

Nowy obiekt ma się składać z 32 oddziałów szkolnych i 8 przedszkolnych. Wszyscy mieszkańcy, po zakończeniu zajęć lekcyjnych, będą mieć do dyspozycji salę gimnastyczną i filię Biblioteki Raczyńskich.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty ruszą w tym roku i potrwają do połowy 2025 roku tak, by uczniowie we wrześniu mogli zacząć edukacje w nowym budynku. - Nową placówkę na Strzeszynie zaprojektowano na planie litery Y, gdzie część środkowa jest holem głównym. W lewym "ramieniu" budynku planowane jest przedszkole, a w prawym i na dole - sale lekcyjne dla dzieci z podstawówki - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Taka bryła budynku zapewni osobne strefy dla dzieci w podobnym wieku w trzech różnych skrzydłach, które spotkają się w centralnej części, gdzie będzie miejsce na integrację. W części wspólnej będzie więc sala gimnastyczna z szatniami, stołówka z zapleczem kuchennym, biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia administracyjne. Gmach będzie liczył trzy kondygnacje. Częściowo zostanie podpiwniczony - w kondygnacji podziemnej projektuje się szatnie, pomieszczenia magazynowe i techniczne. W sumie planowana powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 10 tys. m kw. - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zaplanowano też zagospodarowanie terenu przy szkole. Znajdą się tam trzy boiska, dwa place zabaw, a także nowa zieleń, mała architektura i oświetlenie. - Do szkoły prowadzić będą ciągi piesze i rowerowe. Pojawią się wiaty dla rowerów, przy każdej z nich przewidziane jest miejsce do ładowania pojazdów małej elektromobilności (rowery, hulajnogi, skutery). Przy szkole planowany jest parking, gdzie będą także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro