Reklama
Reklama

Linia minibusowa miała połączyć Starołękę i Krzesiny, ale wciąż nie powstała. "To niepoważne"

fot. Mirosław Nader
fot. Mirosław Nader

Skarży się nasz Czytelnik.

W maju 2021 roku Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział, że przymierza się do wprowadzenia zmian w organizacji komunikacji miejskiej w rejonie Starołęki, Minikowa i Marlewa. Trwał wówczas remont wiaduktu w ciągu ulicy Gołężyckiej.

Jednym z założeń projektu było uruchomienie linii minibusowej nr 123, która połączyłaby Starołękę, Minikowo i Garaszewo z Krzesinami, zapewniając m.in. dojazd do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Tarnowskiej. Jak podkreślano, jej uruchomienie, z uwagi na obsługę taborem minibusowym, było uzależnione od terminu zakupu taboru przez MPK Poznań.

Jak podawaliśmy już na naszym portalu, 5 nowych minibusów dotarło do MPK we wrześniu ubiegłego roku. W październiku wyjechały natomiast na trasy. Linia nr 123 jednak wciąż nie powstała. - Rok kupowali minibusy, jak kupili, to napisali, że nie ma kierowców i przesuwają termin otwarcia na styczeń 2023. A teraz napisali, że wstrzymują się z linią. Jest to niepoważne - żali się nasz Czytelnik.

Czytelnik sam postanowił wyjaśnić, jak mają się sprawy i zapytał o linię Zarząd Transportu Miejskiego. W odpowiedzi przeczytał, że "projekt uruchomienia linii minibusowych z uwagi na występujące problemy kadrowe w MPK został aktualnie zawieszony". Zawieszenie nastąpiło na czas nieokreślony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro