Reklama
Reklama

Będzie nowy wieżowiec w miejscu piekarni na osiedlu Rzeczypospolitej? Mamy stanowisko miasta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

O sprawie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu.

Chodzi o działkę na osiedlu Rzeczypospolitej 4A, na której dziś funkcjonuje Piekarnia Osiedlowa. Okazuje się, że potencjalny inwestor jest zainteresowany postawieniem w tym miejscu nowego wieżowca, który będzie miał maksymalnie 17 pięter.

Jak pisaliśmy już pod koniec grudnia, Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych nie jest właścicielem tego terenu, ale wydała negatywną opinię w sprawie ustawienia tu nowego budynku mieszkalnego. Zdaniem spółdzielni taka inwestycja "pogorszy klimat przestrzenny i ekologiczny".

Co na to miejscy urzędnicy? - 23 listopada 2022 r. do Wydziału Urbanistyki i Architektury wpłynął wniosek w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji określonej jako: budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym, przewidzianej do realizacji na nieruchomości położonej w Poznaniu na osiedlu Rzeczypospolitej 4a. 28 listopada 2022 r. wszczęto postępowanie administracyjne w tej sprawie - tłumaczy Maciej Chorążewicz, zastępca dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP.

Sprawa jest obecnie na wstępnym etapie, dlatego trudno mówić o tym, jaka decyzja zapadnie. - Jest jeszcze przed sporządzeniem analizy urbanistycznej, która w oparciu o przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym umożliwi rozstrzygnięcie dotyczące wydania decyzji o warunkach zabudowy bądź decyzji ich odmawiającej - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro