Reklama
Reklama

Winogrady: mężczyzna obnaża się przed kobietami w parku, "zachodzi je od tyłu"

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Ostrzegają się wzajemnie mieszkańcy.

Na facebookowej grupie Inicjatywa i Nieformalna Grupa Winogrady pojawiła się informacja o mężczyźnie, który w tym rejonie Poznania obnaża się przed kobietami. - Mężczyzna napada/molestuje kobiety w Parku Czarneckiego na os. Przyjaźni, na Cytadeli i Sołaczu. Dzisiaj drugi raz trafiło na moją żonę z wózkiem w parku Czarneckiego - napisał Krzysztof.

Z jego relacji wynika, że to na pewno ten sam mężczyzna, bo żona go rozpoznała. - Raz widziała go też na Cytadeli, ale tam napastował dwie młode dziewczyny, które zadzwoniły na policję - tłumaczy nam Krzysztof.

Z opisu wynika, że obnażający się mężczyzna ma około 170 cm wzrostu, jest dobrze zbudowany, ma czarne włosy i śniadą karnację. - Ubrany zwykle w obcisłe spodnie rurki. W niedzielę dżinsowa kurtka z białym kożuszkiem - dodaje. - Jest ostrożny, cały czas ustawia się tyłem do przechodniów i udaje, że rozmawia przez telefon. Rozpina spodnie, masturbuje się i zachodzi kobiety od tyłu. Wysportowany i szybko biega.

Do pierwszego incydentu doszło już w październiku i wówczas Krzysztof wraz z żoną zgłosili sprawę policji. - Ale jak widać nic się nie zmieniło - mówi. Jak zaznacza, próbował złapać napastnika w Nowy Rok i gonił go przez pół osiedla. - Dziękuję gościowi, który chciał pomóc go złapać już przy ul. Słowiańskiej, bo goniłem go pół osiedla. Nie dziękuję osobom, które mijaliśmy i wołałem, żeby go zatrzymali, to stali z rękami w kieszeniach (mężczyźni).

Czekamy na informację od policji w tej sprawie.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 2.01.2023 r., godz. 14.09
    Aktualizacja
    poniedziałek, 2.01.2023 r., godz. 14.09
    Marta Mróz z poznańskiej policji przyznaje, że w weekend do funkcjonariuszy nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie. - Ale w październiku policjanci faktycznie zajmowali się podobnym przypadkiem. Wytypowano nawet osobę, która mogła się takiego czynu dopuścić, ale ostatecznie wykluczono, by to był ten człowiek - mówi. - Apelujemy do osób, które są świadkami takich sytuacji, by natychmiast nam to zgłaszać. Tylko wtedy policjanci mają szansę szybko zareagować - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro