Reklama
Reklama

Podpoznańska gmina od stycznia z bezpłatną komunikacją miejską

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UG Dopiewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UG Dopiewo

Z takiego rozwiązania mogą się cieszyć mieszkańcy gminy Dopiewo.

Od poniedziałku pasażerowie korzystający z linii gminnych nr 790, 791, 792, 796, 797, 798 oraz 799, których organizatorem jest Gmina Dopiewo, nie muszą płacić za bilety. Nie jest to jedyna nowość w 2023 roku. W rozkładzie pojawiły się też nowe linie autobusowe: 790 oraz 796. - Nowa linia nr 790 z Dopiewa do Tarnowo Podgórnego przez Sierosław z możliwością kontynuacji podróży z/do Skórzewa linią 797 (zmiana numeru linii autobusu na Dworcu Kolejowym w Dopiewie 797-790) lub skorzystania z pociągu na Dworcu Kolejowym w Dopiewie. Linia 790 jest współfinansowana jest ze środków budżetowych gminy Tarnowo Podgórne i gminy Dopiewo, która jest organizatorem linii - podają urzędnicy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Druga nowa linia prowadzi natomiast z dworca w Palędziu przez Zakrzewo do Dąbrowy i jest dopasowana do zajęć szkół w Dąbrówce i Dąbrowie wraz z zapewnieniem opieki dla uczniów w czasie przejazdu (przeorganizowanie linii szkolnej nr S3 Dąbrówka - Zakrzewo - Dąbrowa).

Na linii nr 799 wprowadzono natomiast dodatkowe kursy, by obsłużyć uczniów szkół w Dąbrówce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro