Reklama
Reklama

Zatory tramwajowe w rejonie Kaponiery?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Skarży się Czytelnik.

- Być może tego typu wiadomości już do Was spływają, ale okazuje się, że w Poznaniu w korkach stoją już nie tylko auta, ale i tramwaje - napisał do nas mieszkaniec. - Kompletny paraliż na odcinku Most Teatralny - Kaponiera - Most Dworcowy. Tramwaje nie mogą zjechać z dochodzących tam torów, a następnie przebicie się na tym odcinku trwa jakieś 20 minut. Zdaje się, że nie jest to jedyna czynna trasa na linii północ-południe, może MPK powinno pomyśleć o rozładowaniu ruchu - dodaje.

Wiadomość otrzymaliśmy w piątek rano i okazuje się, że taka sytuacja miała konkretną przyczynę. - Dzisiejszy zator był związany z kilkuminutowym wstrzymaniem ruchu spowodowanym awarią falownika w jednym z tramwajów - wyjaśnia nam Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. - W rejonie obecne były służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań, które, z uwagi na to, że przez odcinek rondo Kaponiera - most Teatralny kursują obecnie tramwaje ośmiu linii komunikacyjnych, regulowały ruch, aby jak najszybciej usprawnić przejazd - dodaje.

Zarząd Transportu Miejskiego, który zajmuje się organizacją przejazdów w Poznaniu, od miesięcy zmaga się z trudną sytuacją w mieście. Remonty powodują konieczność zmiany tras linii tramwajowych, a to wiąże się ze zwiększoną częstotliwością kursowania pojazdów na określonych odcinkach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro