Reklama
Reklama

Tramwajem do Swarzędza? Trwają rozmowy, będzie list intencyjny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Wiosną ubiegłego roku o pomyśle zrobiło się głośno i jak się okazuje, temat wcale nie został odłożony na półkę.

W kwietniu 2021 roku prezydent Jacek Jaśkowiak w ramach akcji "Supermiasta 2040" rozmawiał z Gazetą Wyborczą na temat planów związanych z transportem publicznym w Poznaniu. Wówczas pojawiła się informacja o planowanej trasie tramwajowej, która miałaby połączyć Poznań ze Swarzędzem.

Jacek Jaśkowiak mówił wtedy, że trasa miałaby zostać przedłużona od pętli na Miłostowie i przebiegałaby przy fabryce Volkswagena, która jest największym pracodawcą w regionie. Zaznaczył, że projekt jest poważnie analizowany, a w rozmowach udział biorą przedstawiciele Poznania, Volkswagen Poznań oraz urzędnicy ze Swarzędza.

Przez ponad półtora roku o temacie było cicho. W grudniu jednak okazało się, że są osoby, które nad tą inwestycją pracują. Tak wynika z informacji od prezesa Volkswagen Poznań. Dietmar Mnich udzielił wywiadu Głosowi Wielkopolskiemu, w którym podkreślił, że nowa trasa tramwajowa byłaby bardzo istotna z punktu widzenia pracowników Volkswagena i fabryka jest gotowa do rozmów w tej sprawie. Dodał jednak, że potrzebne jest tutaj studium wykonalności.

Portal branżowy transport-publiczny.pl zapytał poznański Zarząd Transportu Miejskiego, czy rzeczywiście rozmowy na ten temat się toczą. Rzecznik ZTM w rozmowie z portalem potwierdził, że powrócono do rozmów, ale jest za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek szczegółach.

Portal swarzedzlive.pl podaje natomiast, że w najbliższej przyszłości można się spodziewać podpisania listu intencyjnego pomiędzy stronami, które miałyby być zaangażowane w budowę nowej trasy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro