Reklama
Reklama

Przed nami kolejne zmiany komunikacyjne w centrum Poznania

fot. PIM
fot. PIM

Wejdą w życie w poniedziałek, 2 stycznia.

Kierowcy będą się poruszać inaczej przez skrzyżowanie Św. Marcin / al. Niepodległości. - Ruch na al. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. Św. Marcin zostanie przekierowany na wschodnią stronę ulicy. Tym samym tor jazdy zostanie wyprostowany w porównaniu z obecnym, co ułatwi poruszanie się w rejonie placu budowy. Konieczne jest przeniesienie masztów z sygnalizacją świetlną, dlatego w trakcie wdrażania zmian w organizacji ruchu, należy liczyć się z czasową przerwą w jej działaniu na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Św. Marcin - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po wprowadzeniu zmian, wykonawca przystąpi do prac na zachodniej nitce ulicy. - Zmiana umożliwi wykonanie torowiska tramwajowego na tarczy skrzyżowania al. Niepodległości i Św. Marcin oraz łuku torowiska w kierunku ul. Towarowej i w kierunku ul. Św. Marcin w stronę centrum. Wykonawca w tym miejscu będzie mógł też przebudować infrastrukturę podziemną, a później przystąpić do prac nad nową jezdnią i chodnikami.

Kolejna zmiana zostanie wprowadzona tego samego dnia na Świętym Marcinie przy rondzie Kaponiera. - Przesunięte zostanie miejsce do zawracania, co umożliwi regulację torowiska tramwajowego, czyli połączenie nowo wykonanego torowiska z istniejącym przy rondzie Kaponiera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro