Reklama
Reklama

Porównano ceny jedzenia w trzech popularnych sieciach handlowych. Gdzie jest najtaniej?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maria Lin Kim / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maria Lin Kim / unsplash.com

Zmierzyły się Kaufland, Lidl i Biedronka.

Zestawienie przygotowali twórcy aplikacji PanParagon na podstawie danych z paragonów umieszczonych przez użytkowników w aplikacji. - Dane zawarte w zestawieniu przedstawiają najniższą cenę danego produktu w Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie w pierwszych tygodniach grudnia 2022 r. W celu dokładniejszej analizy uwzględniliśmy ceny regularne, które nie obejmowały akcji promocyjnych - wyjaśnia Antonina Grzelak z PanParagon.

Choć wydawałoby się, że to liderzy rynku - Lidl i Biedronka powinni mieć najkorzystniejsze ceny ze względu na to, że mocno ze sobą rywalizują, sytuacja wcale nie jest taka oczywista. - Wypełniając koszyk zakupowy produktami ujętymi w badaniu, najwięcej przyjdzie nam zapłacić w Lidlu. Warto jednak zauważyć, że tutaj różnica w kosztach względem Biedronki wynosi zaledwie 1,29 zł na dziesięć analizowanych produktów - dodaje.

Zwycięzcą okazał się jednak Kaufland. Względem Lidla różnica na rachunku wynosi 1,42 zł, a w przypadku Biedronki zaledwie 13 groszy. - Część badanych produktów ma bardzo wyrównane ceny. Bez względu na to, gdzie zrobimy zakupy, cena regularna mleka, cukru czy kajzerki w każdej badanej sieci handlowej jest praktycznie taka sama. Są jednak produkty, które są droższe o 1 zł. Tak jest w przypadku kakao w Biedronce czy oleju rzepakowego w Lidlu - kończy PanParagon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro