Reklama
Reklama

Awaria torowiska w rejonie Mostu Dworcowego. Objazdy!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań

Część tramwajów kursuje zmienionymi trasami.

- W związku z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na węźle Most Dworcowy od godziny 9:45 zmianie uległy trasy linii tramwajowych 2, 5 i 18 - informuje MPK Poznań. - Linia numer 2 od przystanku Most Dworcowy, pojedzie ulicą Głogowską, Hetmańską i od węzła Traugutta wróci na swoją trasę do pętli Dębiec PKM. Powrót bez zmian. Linia numer 5 z pętli Górczyn PKM pojedzie objazdem ulicami: Hetmańska, 28 czerwca 1956 r., Górna Wilda i od węzła Półwiejska wraca na swoją trasę do pętli Unii Lubelskiej. Powrót bez zmian. Linia numer 18 z pętli Ogrody od przystanku Most Dworcowy pojedzie objazdem ulicami: Głogowska, Hetmańska, 28 czerwca 1956 r., Górna Wilda i od węzła Półwiejska wraca na swoją trasę do pętli Franowo. Powrót bez zmian. Linie 6, 10 i 12 kursują bez zmian w obu kierunkach.

Jak tłumaczy Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań, ruch tramwajowy na torowisku, które uległo awarii jest możliwy i prace są obecnie wykonywane pod ruchem. Część linii trzeba było jednak skierować na objazd, ponieważ częstotliwość kursowania wszystkich tramwajów nie pozwoliłaby na prowadzenie tu robót mających na celu usunięcie usterki.

Przypomnijmy, że na początku grudnia także doszło do awarii torowiska, ale w innym miejscu - na ulicy Roosevelta. Tym razem chodzi o torowisko na Moście Dworcowym.

  • Aktualizacja
    środa, 28.12.2022 r., godz. 11.27
    Aktualizacja
    środa, 28.12.2022 r., godz. 11.27
    Ruch tramwajowy przywrócono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro