Reklama
Reklama

Poszukiwany oszust działający metodą "na policjanta". Jest portret pamięciowy

fot. policja
fot. policja

Oszukał poznaniankę na przełomie listopada i grudnia.

- Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ją, że zajmuje się rozpracowaniem groźnej grupy przestępców, która okrada starsze osoby. Oszust w rozmowie kontynuował, że pieniądze jakie kobieta ma zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i powinna je wypłacić, a następnie przekazać do policyjnego depozytu, gdzie będą bezpieczne - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Podający się za policjanta mężczyzna zapewniał, że to tajna akcja, a po jej zakończeniu kobieta odzyska środki. - Zdezorientowana całą sytuacją kobieta zawierzyła oszustowi i wypłaciła część pieniędzy, które następnie przekazała w reklamówce wraz z kartą bankomatową do konta mężczyźnie, który zgodnie ze wskazaniami przyszedł do jej mieszkania - dodaje.

Tajna akcja nie dawała kobiecie spokoju. Po kilku dniach sprawdziła stan swojego konta. Okazało się, że wypłacono z niego w sumie prawie 70 tysięcy złotych. Wypłat dokonano na osiedlu Powstań Narodowych w Poznaniu oraz na ulicy Wrocławskiej w Legnicy.

Policjanci przygotowali portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny. - Potencjalny sprawca to mężczyzna w wieku około 35-40 lat, 178 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy w kolorze blond z lekkim odcieniem koloru rudego, proste przeczesane na jeden bok. W dniu zdarzenia ubrany był w ortalionową, białą kurtkę, dżinsowe spodnie oraz ciemną koszulkę - opisuje Mróz.

Jeśli rozpoznajesz mężczyznę z portretu, skontaktuj się z policjantami pod numerem 47 77 158 27, 47 77 123 11/12.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro