Reklama
Reklama

Wielka dziura na ulicy Hetmańskiej. Sporo uszkodzonych aut

fot. Sprawdzanie aut przed zakupem "Autopiotrex" Auto Doradca / FB
fot. Sprawdzanie aut przed zakupem "Autopiotrex" Auto Doradca / FB

O sprawie informują się wzajemnie kierowcy.

Z naszych informacji wynika, że dziura znajduje się po prawej stronie ulicy Hetmańskiej, jakieś 100 metrów za rondem Starołęka w kierunku Wildy, a więc mostu Przemysła I. Jednym z pokrzywdzonych był Piotr, kierowca seata. - Wjechałem centralnie w dziurę w wyniku czego między innymi uległy natychmiastowemu rozerwaniu opony po prawej stronie (przód i tył) w wyniku czego utraciłem kontrole nad prawidłowym torem jazdy, co skutkowało najechaniem na krawężnik kołami po lewej stronie. Podsumowując uszkodzeniu uległo: opona prawa przód, opona prawa tył, 4 x felgi, zawieszenie przednie i tylne po prawej stronie, zderzak przedni - opisuje.

Okazuje się jednak, że nie był on jedyny. Na facebookowym profilu "Gdzie jest wypadek w Poznaniu" pojawiła się w niedzielę informacja o uszkodzeniu o najmniej 8 aut w tym miejscu. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich o to, czy zgłoszono drogowcom fakt, że dziura się tam znajduje. - Miejsce było tymczasowo zabezpieczone. We wtorek i środę Zakład Robót Drogowych ma prowadzić tam prace - wyjaśnia nam Marcin Idczak z ZDM.

Zarząd Dróg Miejskich na swojej stronie internetowej każdego dnia roboczego informuje, gdzie pracują ekipy odpowiedzialne za łatanie dziur w jezdniach. Dziury są usuwane, ale w wielu miejscach wciąż można w nie wpaść. Co wtedy? Ważne, by zdarzenie dobrze udokumentować. Możemy bowiem ubiegać się o odszkodowanie od zarządcy drogi. Trzeba zrobić zdjęcia samochodu i przy okazji samego uszkodzenia nawierzchni jezdni. Dobrze jest również zrobić zdjęcia ulicy i oznakowania na niej. Policja nie musi być wzywana do takich zdarzeń. Warto natomiast zadbać o ewentualnych świadków. TUTAJ znajdziesz szczegóły związane ze złożeniem wniosku w sprawie uszkodzenia auta lub uszczerbku na zdrowiu przez np. dziury w jezdni.

Uszkodzenia nawierzchni w ulicach będących w administracji Zarządu Dróg Miejskich można zgłaszać pod numerem telefonu: 61 848 07 23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 15.00) lub całodobowo: 61 661 44 02, 61 661 44 46. Można to robić również mailowo pod adresem [email protected], a także przez aplikację Smart City Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro